راهنمای خرید از سایت
مکالمه انگلیسی با جدیدترین متد دنیا
آموزش مکالمه زبان انگلیسی - فصل اول - معرفی خود و دیگران - زبان نکته
بالاخره یاد بگیرید انگلیسی صحبت کنید
چطور انگلیسی را مثل یک انگلیسی زبان صحبت کنیم

محاسبه سطح مقطع کابل ترانسفورمر ولتاژ

هدف از بررسی این مدرک محاسبه سطح مقطع مناسب برای کابل ترانسفورمر ولتاژ میباشد بنحوی که این کابل توانایی عبور مجموع جریان نامی بارهای متصل به ترانسفورمر ولتاژ را داشته باشد.

دراین مدرک ، سطح مقطع مناسب براساس افت ولتاژ مجاز در کابل ( حدفاصل بین ترانسفورمر ولتاژ و بارها ) بدست می آید. لازم به توضیح است که حداقل این سطح مقطع می بایست ۲.۵mm2 باشد. یعنی اگر در محاسبات سطح مقطع کابل عددی کمتر از ۲.۵mm2 بدست بیاید ما حداقل سطح مقطع ۲.۵mm2 را برای کابل درنظر میگیریم.

در پست های فشارقوی معمولا ولتاژ کابل های انتقال مقدار بالایی بوده و امکان استفاده مستقیم از ولتاژ در سیستم های کنترل و اندازه گیری و حفاظت وجود ندارد ولذا بایستی جهت کاهش این مقدار جریان به مقدار خیلی پایین و مناسب جهت دستگاههای کنترل و اندازه گیری و حفاظت از ترانسفورمر ولتاژ یا به اختصار VT استفاده گردد.

ترانسفورمر ولتاژ نقش کاهنده ولتاژ را داشته و تعداد دور سیم پیچ اولیه آن خیلی زیاد ولیکن تعداد دور سیم پیچ ثانویه آن خیلی کم است. این ترانس بطور موازی در مدار قرار میگیرد و یک سر آن به فاز خط و سر دیگر آن به فاز دیگر یا نول یا زمین وصل است. نکته مهم در محاسبات مربوط به VT  مربوط به محاسبات کابل آن است به طوری که افت ولتاژ آن بیشتر از مقدار خاصی نباشد.

در ابتدا توضیح این مطلب ضروری است که بارهای متصل به ترانس ولتاژ به سه گروه عمده بار تکفاز، باردوفاز، بار سه فاز تقسیم بندی میشوند که با مراجعه به نحوه اتصال به ترانسفورمر ولتاژ و یا با مراجعه به کاتالوگ مربوطه میتوان تشخیص داد که هربار درکدام گروه قرارمیگیرد. تنها باری که گاهی بار تکفاز و گاهی بار دوفاز محسوب میشود ولتمتر میباشد که توسط سلکتورسوئیچ در ۶ وضعیتB-C  ،A-C ،A-B ،C-N ،B-N ، A-N قرار میگیرد. (C  و B و A فازها و  N نوترال میباشد)

ولتاژ خط خروجی ترانسفورمر ولتاژ معمولا ۱۱۰ یا ۱۰۰ ولت میباشد.

برای محاسبه سطح مقطع کابل، فازی را درنظر میگیریم که بیشترین افت ولتاژ را دارد و در واقع برای محاسبه سطح مقطع کابل، از فازی استفاده میشود که بیشترین جریان از آن عبور میکند. این نکته حائز اهمیت است که در بررسی مدرک محاسبات کابل ترانسفورمر ولتاژ باید بگونه ای درنظر گرفته شود که ولت آمپر ترانسفورمر ولتاژ مطابق استاندارد IEC انتخاب گردد که بار متصل به ترانسفورمر درمحدوده ۲۵ درصد تا ۱۰۰ درصد ولت آمپر نامی ترانسفورمر ولتاژ قرار گیرد.

جهت دانلود این مدرک به رایگان، کافی است روی لینک lزیر کلیک کنید:

دانلود رایگان محاسبه سطح مقطع کابل ترانسفورمر ولتاژ

اگر مایل به داشتن نقشه های اتاق ترانسفورمرهای توزیع در فرمت اتوکد هستید روی لینک زیر کلیک کنید:

نقشه جزییات کف اتاق ترانسفورمر

موفق باشید و پایدار

512

همواره به یاد داشته باشید مجموعه مهندسین وب سایت کاربلدها در هر زمان در کنار شما هستند.

اگر سوال یا مشکلی داشتید برای ما پیغام بفرستید تا با شما تماس بگیریم.

چنانچه نیاز به آموزش و یا انجام محاسبات یا اجرای پروژه داشته باشید می توانید از خدمات مجموعه ما با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برخوردار شوید.

ما از صمیم قلب معتقدیم که “به عمل کار برآید به سخنرانی نیست!” ما را در عمل محک بزنید.

به امید دیدار.

www.karbaladha.com

karbaladha@gmail.com

به زودی با وب سایت آموزشی فیلم های مهندسی در کنار شما خواهیم بود…http://engineeringmovies.ir/

نویسنده : وب سایت کاربلدها
تاریخ انتشار : ۱۸ / ۰۸ / ۱۳۹۸
بازدید : 59 بار
لینک کوتاه : https://karbaladha.com/?p=14256
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

وب سایت کاربلدها

با سلام. مدیر وب سایت کاربلدها هستم... حدود 15 سال هست که در صنعت برق مشغول به خدمت هستم و در بخش های مختلف از طراحی و اجرای خطوط انتقال برق و پست های فشار قوی گرفته تا ایستگاه های پمپاژ آب، تصفیه خانه ها، نیروگاه ها و همینطور کارخانجات صنعتی انجام وظیفه کرده ام. من و جمعی از همکارانم در مجموعه کاربلدها کوشیده ایم با حداقل هزینه هرآنچه می توانیم به ارائه آموزش های مفید بپردازیم. اینجا خبری از مطالب بی فایده و کپی های بی ارزش نیست. تنوع و کاربردی بودن ویژگی اصلی مطالب ارائه شده در این وب سایت است. رمز اصلی موفقیت هر مجموعه ای انتقادات و پیشنهادات شما دوستان عزیز است. ما را از حضور گرمتان محروم نفرمایید.

مطالب مرتبط ...

مشاهده وبلاگ

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

0