ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است
قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیک

مشاهده پیش نمایش
ریال490,000
45فروش موفق
محصول مورد تایید است
محصول ویژه است
محصول دارای هدیه می باشد
امتیاز محصول
45 فروش 45 دانشجو
اولین نفر باشید که رأی میدهید

مهندسین عزیز ، امروز با جزوه ی جدیدی از سری مجموعه ی جزوه های تخصصی کاربلد ها در خدمتتان هستیم با نام قطعات الکترونیک . مطالعه جزوه ی قطعات الکترونیک را از آن جهت به شما پیشنهاد میکنیم چون ، دانستن اجزا و قطعات الکترونیکی مثل خازن و انواع آن ، دیود ، مولتی متر و … و همچنین نحوه عملکرد هر کدام از این قطعات ، از جمله تخصص های پایه برای یک مهندس برق هستند .

عنوان جزوه : قطعات الکترونیک 

تعداد صفحات : 233 صفحه 

 

نمونه ای از جزوه برای اطلاعات بیشتر : 

اندازه گیري ظرفیت خازن عدسی با مولتی متر

براي بدست آوردن ظرفیت خازن با استفاده از مولتی متر در ابتدا خازن را از مدار خارج کنید سپس سلکتور آن را روي خازن قرار داده و پراب هاي قرمز و سیاه را به دو پایه خازن وصل کنید و عدد نمایش داده شده توسط مولتی متر را یادداشت کنید. در اینجا ظرفیت خازن عدسی 103 برابر 10 نانو فاراد می باشد.

مثالی دیگر : 

اندازه گیري ولتاژ خازن با مولتی متر
براي اندازه گیري ولتاژ دو سر خازن روي بورد، لازم است خازن با بارهاي الکتریکی پر شود بنابراین مدار باید روشن باشد و ولتاژ به خازن برسد سپس سلکتور مولتی متر را روي ولتاژ مستقیم قرار دهید و پراب قرمز را به قطب مثبت خازن و پراب مشکی را به قطب منفی خازن وصل کنید (اگر پراب ها را برعکس کنید اتفاقی نمی افتد فقط عدد مولتی متر منفی می شود) سپس عدد مولتی متر را بخوانید. نکته دقت کنید به هیچ عنوان بعد از خاموش شدن مدار (براي مثال خاموش کردن پاور کامپیوتر) پایه هاي خازن را لمس نکنید یا اشتباها بین پایه هاي خازن اتصال کوتاه نشود چرا که خازن بعد از خاموش شدن مدار پر از ولتاژ می باشد و دقایقی طول می کشد این ولتاژ را از دست بدهد.

انواع تست هاي خازن
-تست ظاهري
-سیاه رنگ شدن خازن
-تکه اي از خازن خراشیده شود.
-باد کردن و ترکیدن
-icمتر براي خازن هاي الکترولیت و سرامیکی
-تست حرارت که در هنگامی که قطعه در مدار قرار دارد و مدار روشن است اگر قطعه داغ  باشد (دست خود را روي خازن بگذارید) نشان از نشتی خازن می باشد.
-با یک تست بوق می توان فهمید که خازن سالم است یا خراب می باشد. مولتی متر را  روي بازر قرار دهید و پراب هاي قرمز و سیاه را به خازن وصل کنید اگر مولتی متر بوق ممتد کشید نشان دهنده خرابی خازن می باشد یعنی لایه عایق یا بخشی از خازن خراب شده است.

512

همواره به یاد داشته باشید مجموعه مهندسین وب سایت کاربلدها در هر زمان در کنار شما هستند. اگر سوال یا مشکلی داشتید برای ما پیغام بفرستید تا با شما تماس بگیریم.

چنانچه نیاز به آموزش و یا انجام محاسبات یا اجرای پروژه داشته باشید می توانید از خدمات مجموعه ما با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برخوردار شوید.

ما از صمیم قلب معتقدیم که “به عمل کار برآید به سخنرانی نیست!” ما را در عمل محک بزنید.

به امید دیدار

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قطعات الکترونیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط با این محصول