/ در برق, ترانسفورماتور, دانلود رایگان برق / توسط
آخرین زمان ویرایش:

دانلودهای رایگان- شماره1: ترانسفورماتور هرمتیک

ترانسفورماتورهای هرمتیک داراي سيستم نگهداري روغني هستند كه از تماس روغن عايق با اكسيژن و رطوبت كه عوامل اصلي فساد روغن و كاهش استقامت الكتريكي آن مي باشد جلوگيري مي كند.اين كار سبب بهبود شرايط بهره برداري شده در نتيجه نيازي به عمليات نگهداري در طول عمر ترانسفورماتور نخواهد بود. ترانسفورماتورهاي هرمتيك براي نصب در محيط هاي مرطوب، مواردي كه محدوديت عمليات نگهداري وجود دارد، ترانسفورماتورهاي با نصب هوايي و فضاهاي محدود مثل پست هاي كمپكت و پكيج بر انواع معمولي برتري دارند. ترانسفورماتورهاي هرمتيك سه فاز روغني توزيع بخش عمده محصولات توليد شده در گروه ايران ترانسفو را تشكيل داده كه محدوده  25 تا 5000 کیلو وات آمپر و حداكثر ولتاژ سيستم تا 36 کیلو وات را شامل مي شود.

دو نوع اصلي از ترانسفورماتورهاي هرمتيك توليد شده عبارتند از:

1. هرمتيك بدون بالشتك گازي
كه داراي ساختار بسته، بدون بالشتك گاز، بطور كامل پر از روغن، وله اي ارتجاعي است.

2. هرمتيك با بالشتك گازي
كه داراي ساختار بسته بدون منبع انبساط، با بالشتك گازي(گاز نيتروژن)، ديواره هاي مخزن صلب و رادياتورهاي خنك كننده آن كه مي تواند بصورت جدا شدني يا جوش شده روي مخزن باشد.

در ترانسفورماتورهاي هرمتيك کاملا پر از روغن، انبساط و انقباض روغن توسط مخزن فولادي و ارتجاعي آن (طرح مخزن با حجم متغير) صورت مي گيرد كه در حداكثر  فشار حالت كاري تنها كسري از فشار طراحي شده قابل تحمل ايجاد مي شود. اين ترانسفورماتورها هميشه بصورت كامل پر از روغن تحويل و حمل شده و براي طول دوره عمرشان آببندي شده اند. در ترانسفورماتورهاي هرمتيك با بالشتك گازي، انبساط و انقباض روغن بوسيله بالشتك گاز نيتروژن واقع در بالاي سطح روغن صورت مي گيرد. اين ترانسفورماتورها عموما داراي مخزن صلب رادياتوري (جوش شده يا قابل باز شدن) بوده و بوشينگ هاي LV, HV آنها در سمت طولي مخزن قرار دارند.ترانسفورماتورهاي هرمتيك بدون بالشتك گازي داراي لوله مخصوص پر كردن روغن با ارتفاع كافي بوده كه از پر شدن كامل روغن خصوصا در بوشينگ هاي روغني اطمينان حاصل شود.

تجهيزات ويژه هرمتيك:
–  روغن نما
–  رله حفاظت هرمتيك
–  فشار شكن
–  نشانگر ميزان فشار و خلاء
–  رله فشار ناگهاني
–  دريچه تزريق گاز
–  رله هاي چند كاره DMCR,DGPT2.

در ادامه می توانید فایل آموزشی ترانس های هرمتیک توزیع شرکت ایران ترانسفو را دریافت نمایید. موفق باشید:

ترانس روغنی هرمتیک- آموزش های رایگان کاربلدها

مدیر وب سایت کاربلدها

مدیر وب سایت کاربلدها

مدیر وب سایت کاربلدها هستم... 10 سال هست که در صنعت برق مشغول به خدمت هستم و در بخش های مختلف از طراحی و اجرای خطوط انتقال برق و پست های فشار قوی گرفته تا ایستگاه های پمپاژ آب و تصفیه خانه ها و کارخانجات صنعتی انجام وظیفه کرده ام. در این وب سایت سعی بنده بر این بوده تا تجربیات عملی خود را در اختیار دوستان عزیز قرار بدهم. امیدوارم تلاش این عضو کوچک صنعت برق کشور برای دوستان مفید باشد.

نوشته های مشابه

نقشه تک خطی تابلو زیر ترانس هوایی 20 کیلوولت

فایل پیوست شامل نقشه تک خطی  تابلو زیر ترانس هوایی 20 کیلوولت است. در این نقشه تجهیزات یک انشعاب از یک…

دانلودهای رایگان- شماره2: ترانسفورماتور خشک رزینی

یکی از ویژگی های اصلی ترانسفورماتور خشک رزینی غیر قابل احتراق بودن آنهاست که در صورت آسيب ديدن نیز خطر نشت…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *